Connect with us

Filmy

Obława z dronem na rowerzystów w Piasecznie. Posypały się mandaty

Opublikowano

-

Policja z Piaseczna wykorzystała drona do kontrolowania rowerzystów. W kilka chwil mandaty dostało 14 cyklistów. Wielu za jazdę po chodniku

Policjanci piaseczyńskiego wydziału ruchu drogowego przy współpracy z SRS (Służba Ratownictwa Specjalistycznego) prowadzili działania, w których wykorzystany był dron z zoomem pozwalającym na dokładną obserwację zachowań kierujących rowerami.

„Niestety, w trakcie działań okazało się, że wielu cyklistów nie stosuje się do znaków drogowych, sygnalizacji świetlnej, jeździ po chodnikach lub co gorsza wsiada na rower na „podwójnym gazie” stwarzając ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie ale przede wszystkim innych użytkowników dróg. Do najczęściej popełnianych wykroczeń zaliczyć można jazdę po chodniku” – podsumowali akcję policjanci. Podkreślili też, że wielu rowerzystów „jeździ brawurowo, nie sygnalizując manewrów które ma zamiar wykonać”.

12 kierujących rowerami otrzymało mandaty karne za nieprzepisową jazdę, dwóch kolejnych zostało przyłapanych na jeździe pod wpływem alkoholu: 42-latek miał w swoim organizmie ponad 1 promil, a 50-latek ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

ai

 

ai