Connect with us

Filmy

Ominął auto przed pasami i zagroził rodzinie z dziećmi. Policja go ukarała dzięki nagraniu

Opublikowano

-

Po raz kolejny nagranie z rejestratora samochodowego pozwoliło ukarać kierowcę zagrażającego życiu innym. 29-latek ominął auto przepuszczające rodzinę na przejściu. Dostał wysoki mandat i 15 punktów karnych

Dwa pasy bez sygnalizacji i zwężenia – to bardzo niebezpieczne przejścia w Polsce. Kierowcy często nie zwracają w takich miejscach uwagi na to, że ktoś na innym pasie zwalnia lub nawet zatrzymuje się, by przepuścić pieszych.

Tak było na tym przejściu na ruchliwej ulicy Rejowieckiej w Chełmie. Gdy kierowca zatrzymał się, by zgodnie z prawem ustąpić pierwszeństwa pieszym wchodzącym na przejście, inny kierowca w volvo przejechał drugim pasem. Nagrywający trąbił, by ostrzec ludzi – bo „zebrę” przemierzała rodzina z dwójką małych dzieci.

Nagranie zostało przesłane na policyjną skrzynkę „Stop agresji na drodze” i przekazane dalej do chełmskich policjantów. Ci ustalili kierowcę.  Okazał się nim 29-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego. Mężczyzna został przesłuchany i nie kwestionował swojej winy. Funkcjonariusze ukarali go mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz 15 punktami karnymi.

Ponieważ punkty karne kasują się obecnie dopiero po 2 latach od zapłacenia mandatu, ten kierowca musi teraz bardzo pilnować się na drogach, by w ogóle nie stracić prawa do prowadzenia pojazdów.

ai