Connect with us

Filmy

Pełnomocnik ministra ds. BRD pokazuje pieszego „wchodzącego na przejście”

Opublikowano

-

Marek Dworak, pełnomocnik ministra infrastruktury ds. BRD w swoim programie w TVP pokazał, kiedy kierowcy powinni już ustępować pieszym. To sytuacje, gdy piesi zamierzają wejść na „zebrę” lecz są jeszcze na chodniku

W najnowszym programie „Jedź bezpiecznie” Marek Dworak – pełnomocnik ministra infrastruktury ds. BRD i ruchu rowerowego – przyjrzał się po raz kolejny zachowaniu kierowców na przejściach dla pieszych. W trakcie programu wielokrotnie wskazywał, że kierowcy w Krakowie wciąż jeszcze ze zbyt dużymi prędkościami dojeżdżają do przejść dla pieszych. Zaprezentowano też wielu, którzy wyprzedzali tuż przed przejściami lub na samych „zebrach” – część z nich nie rozumiała, że poruszanie się szybciej pasem ruchu obok to wyprzedzanie.

Marek Dworak napomknął też w trackie programu o tym, w jakich sytuacjach kierowcy już powinni przygotować się i ustąpić pieszym. Pokazał pieszego dochodzącego do azylu między przejściami. Widzący go kierowca nie zwolnił i przejechał, a pieszy musiał się zatrzymać. Pełnomocnik ministra stwierdził, że za takie zachowanie kierowca powinien zostać ukarany mandatem w kwocie 1500 zł oraz 15 punktami karnymi.

Oto fragment programu z pieszymi wchodzącymi na przejście, których kierowcy zignorowali:

ai