Connect with us

Filmy

Pieszy miał kamizelkę odblaskową, a kierowca ciężarówki i tak mu nie ustąpił na przejściu

Opublikowano

-

Ten kierowca ciężarówki – nagrany przez inspektorów transportu drogowego – nie mógł zastosować wymówki, że pieszego „nie widział”.  Mężczyzna na pasach miał kamizelkę odblaskową.  Zawodowy kierowca dostał mandat i punkty karne

W czwartek (16 listopada), inspektorzy z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym patrolowali drogę krajową nr 50 na terenie województwa mazowieckiego. W miejscowości Brzóze tuż koło Mińska Mazowieckiego zatrzymali się przed oznakowanym przejściem, żeby przepuścić pieszego. Mężczyzna miał kamizelkę odblaskową, a znaki wyznaczające przejście w tym miejscu mają dodatkową, wyraźną otoczkę w jaskrawozielonym kolorze.

Jednak, gdy pieszy był na przejściu, z naprzeciwka nadjechał kierowca samochodu ciężarowego z naczepą. Nie ustąpił pieszemu na pasach. Na szczęście pieszy był ostrożny i nie wszedł na sąsiedni pas ruchu na przejściu. To ocaliło mu życie.

Kierowca ciężarówki, dopiero po przejechaniu przez przejście dla pieszych, uświadomił sobie, jakie spowodował zagrożenie. Zwolnił i sam zatrzymał się za pobliskim skrzyżowaniem. Szybko dojechali do niego inspektorzy CANARD. Ukarali go mandatem w kwocie 1500 zł oraz 15 punktami karnymi,.

bz