Connect with us

Filmy

Pieszy oszukał przeznaczenie w Raciborzu. Prawie rozjechał go uciekający przed policją kierowca

Opublikowano

-

36-latek uciekał przed drogówką w Raciborzu. Miał trzy sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Uciekał także chodnikiem, gdzie pieszy zdążył uratować życie czujnym skokiem w bok

Sceny jak z filmu rozegrały się w ubiegłą środę na drogach Raciborza. Policjanci z drogówki na ulicy Fabrycznej zauważyli volkswagena golfa, którego kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci zawrócili za samochodem i używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, próbowali go zatrzymać. Mężczyzna zaczął uciekać w kierunku ulicy Rybnickiej. Tam wjechał na chodnik i o włos nie doszło do tragedii, bo po chodniku poruszali się piesi. Mężczyzna na chodniku uniknął rozjechania tylko dlatego, że zdołał na czas uskoczyć.

Ścigany kierowca uciekał dalej nawet po uderzeniu w nieoznakowany radiowóz. Po tym, gdy uderzył w kolejny radiowóz, wraz z pasażerką wysiał z auta i próbował uciekać piechotą. Został zatrzymany. Nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i posiadał trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. 36-latek usłyszał zarzuty: niezatrzymania się do kontroli i ucieczkę, kierowanie samochodem pomimo orzeczonych sądowych zakazów, narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz zniszczenie mienia. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy.

ai