Connect with us

Filmy

Pijane 17-latki jechały hulajnogami pod prąd. Dostały gigantyczne mandaty

Opublikowano

-

Operator miejskiego monitoringu w Gorzowie Wielkopolskim zauważył dwie nastolatki na hulajnogach elektrycznych, które w samym centrum miasta jechały pod prąd. Obie były nietrzeźwe. 17-latki dostały mandaty po 2500 złotych

We wtorek (7 maja) po godzinie 2 w nocy operator miejskiego monitoringu zauważył w samym centrum Gorzowa Wielkopolskiego dwie osoby, które jeździły na hulajnogach elektrycznych po drodze pod prąd. Po chwili obie weszły na jedną hulajnogę i jechały ulicą Chrobrego. O sytuacji został powiadomiony dyżurny gorzowskiej jednostki, który skierował tam patrol ruchu drogowego. Na miejscu było kilka osób, ale dzięki nagraniom z kamery nie było problemu z identyfikacją osób, które z hulajnogi korzystały. Okazało się, że jeździły nimi dwie 17-latki.

Na miejscu policjanci uznali, że nastolatki mogą być pod wpływem alkoholu. Przebadali je. Jedna z nich miała ponad pól promila, druga – ponad półtora. Policjanci zdecydowali, że w tej sytuacji nałożą na nie mandaty karne po 2500 złotych. Nastolatki zostały przekazane pod opiekę osoby dorosłej.

as