Connect with us

Filmy

Policja chciała wymusić wyprzedzanie na przejściu? Czy po prostu skręca?

Opublikowano

-

Szukanie jelenia, presja na wyrobienie mandatów – tak internauci oceniają nagranie z policyjnym radiowozem, który zwolnił przed przejściem dla pieszych. Czy naprawdę mundurowi chcieli coś wymusić?

Pod tym filmem na YouTube większość komentujących jest przekonana, że polscy policjanci próbowali wymusić na kierowcy wykroczenie. Że celowo tak zwolnili przed przejściem, aby kierowca obok przejechał szybciej i wówczas mogliby dać mu mandat za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, który wynosi minimum 1500 zł.

Tak to ocenił też sam autora nagrania: „Najprawdopodobniej radiowóz szukał >>jelenia<< żeby wypisać mandat za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych. Jechałem odrobinę szybciej ale zbliżając się do przejścia dla pieszych zwolniłem aby uniknąć właśnie wyprzedzania w pobliżu przejścia. Kierowca radiowozu tuż przed pustym przejściem na którym nikogo nie było (co więcej nie było nawet nikogo na chodniku) nagle zaczął hamować tym samym i ja musiałem się zatrzymać. Mijając radiowóz policjant odwrócił się w moją stronę ze smutnym uśmiechem i zawiedzionym wzrokiem że nie uda mu się wypisać mandatu. Czyżby presja na wyniki i łatania budżetu była na tyle duża że trzeba na siłę wymuszać mandaty?”

Warto jednak zauważyć, że kierowca radiowozu tuż za „zebrą” skręcał w prawo. Zwolnienie wydaje się więc naturalne, związane z manewrem. Poza tym – wszystko odbywa się w porze nocnej, co powinno skłaniać kierowców do większej ostrożności. No i na koniec – wszyscy zachowali się ostrożnie, bo przecież kierowca, który to nagrywał, zwolnił i nie wyprzedzał na przejściu.

ai