Connect with us

Filmy

Policja z Buska-Zdroju ukarała kierowcę za nieustąpienie pieszemu. A powinna ukarać dwóch

Opublikowano

-

Policjanci z Buska-Zdroju ukarali kierowcę za nieustąpienie pieszemu na przejściu. Jednak z filmu, który pokazali, wynika, że powinni ukarać dwóch kierowców. Co przegapili?

Policjanci ruchu drogowego z buskiej komendy byli świadkami bardzo niebezpiecznej sytuacji. Na ulicy Witosa w Busku-Zdroju zatrzymali się przed przejściem dla pieszych, aby umożliwić pieszemu przedostanie się na drugą stronę ulicy. Kiedy mężczyzna był już na środku, tuż przed nim przejechał samochód. Policjanci natychmiast włączyli sygnały świetlne oraz dźwiękowe i ruszyli za sprawcą wykroczenia. Za nieustąpienie pieszemu nałożyli na kierowcę peugeota mandat karny w kwocie 1500 złotych oraz 15 pkt.

Karę powinien dostać też kierowca jadący przed policją

Na filmie, który udostępniła policja, widać jednak, że ukarany powinien zostać jeszcze jeden kierowca. To kierowca dostawczaka, który jechał przed policjantami. Na nagraniu widać, że pieszy zbliżył się do przejścia z zamiarem jego przekroczenia już wówczas, gdy dojeżdżał tam kierowca poprzedzający policję. On też powinien się zatrzymać.

Sąd rozstrzygnął niedawno, jak powinni zachowywać się kierowcy. W wyroku wobec kierującej, która nie zatrzymała się przed przejściem, stwierdzono, iż „należy uznać, że każde zachowanie pieszego zdradzające zamiar wejścia na przejście dla pieszych kierujący pojazdem musi odebrać, jako sytuację >>wchodzenia na przejście<<„.

W takim przypadku, jak na filmie policji z Buska-Zdroju, należało uznać, iż zamiar pieszego był już widoczny dla kierowcy dostawczaka. On także powinien zatem zostać ukarany za nieustąpienie pieszemu.

ai