Connect with us

Filmy

Policjant z Gąbina wyprzedzał przed przejściem. Kierowca go nagrał. Jest reakcja komendy

Opublikowano

-

Kierujący radiowozem policjant został nagrany przez kierowcę, którego wyprzedzał bezpośrednio przed przejściem. Komenda poinformowała, w jaki sposób został ukarany

Kierowca z wideorejestratorem jechał 7 lutego przez Czermno w woj. mazowieckim. Tuż przed przejściem dla pieszych wyprzedził go kierowca policyjnego radiowozu. Autor nagrania upublicznił je w Internecie.

Policja z Płocka: „Przepisy obowiązują wszystkich”

Tym razem policja zareagowała błyskawicznie. Funkcjonariusze z Płocka już następnego dnia wydali komunikat. Ujawnili w nim, że kierowcą, który złamał przepisy ruchu drogowego był funkcjonariusz policji z Komisariatu Policji w Gąbinie.

„W związku z popełnionym wykroczeniem policjant, zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz nałożono na niego 15 punktów karnych” – poinformowali policjanci. To nie wszystko. Funkcjonariusz musi liczyć się z konsekwencjami dyscyplinarnymi, ponieważ Komendant Miejski Policji w Płocku wszczął w tej sprawie czynności wyjaśniające.

„Niech ta sytuacja będzie przypomnieniem i przestrogą dla kierowców, że wszyscy jesteśmy równi wobec prawa, a za popełnione przewinienia każdy użytkownik dróg musi liczyć się z konsekwencjami, przy czym odpowiedzialność funkcjonariuszy Policji jest w takich sytuacjach podwójna” – napisali policjanci z Płocka.

bz