Connect with us

Filmy

Potrącona piesza na przejściu. Wiadomo, czyją winę wskazała policja

Opublikowano

-

Portal brd24.pl przedstawił analizę nagrania z potrącenia pieszej. Wskazaliśmy, że w tej sprawie winny był kierowca. Tak samo uznała policja. Ukarała kierującego mandatem w kwocie 1500 zł

W portalu brd24.pl przeanalizowaliśmy dziś fragment filmu z potrącenia pieszej. Wskazaliśmy, że zgodnie z polskim prawem, to kierowca dopuścił się w tej sytuacji złamania prawa [czytaj o tym]. Od momentu widocznego zamiaru pieszej miał zdecydowanie wystarczająco dużo czasu, by zareagować – a zgodnie z prawem kierowca powinien przygotować się do ustąpienia pieszemu, zanim ten jeszcze wejdzie na przejście.

Policja uznała winę kierowcy, dostał mandat za kolizję

Okazało się, że to fragment nagrania przesłanego do TVN24, a do kolizji doszło w Zielonej Górze na ulicy Botanicznej. Tam 24 maja nastolatka weszła na przejście, a kierujący samochodem mężczyzna wjechał w nią, gdy doszła już do połowy jezdni.

Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze uznali, iż zawinił kierowca. Ponieważ dziewczyna nie odniosła poważnych obrażeń, sprawę zakwalifikowano jako kolizję. Kierowca został ukarany mandatem w kwocie 1500 zł.

Należy zauważyć, że policja przyjęła słuszną klasyfikację czynu, ale zaproponowała niezwykle łagodny wymiar kary. 1500 zł to minimalny mandat za kolizję – taki sam policja wręcza tym, którzy lekko otarli sobie samochody na ulicy, a tu jednak doszło do zagrożenia życia i zdrowia człowieka na przejściu dla pieszych. Tego rodzaju sprawy powinny być już kierowane do sądów.

ai