Connect with us

Filmy

Próbował zabić ludzi samochodem. Straszne nagranie z Pecnej pod Poznaniem

Opublikowano

-

29-letni recydywista wsiadł w audi i wjechał w grupę młodych ludzi w miejscowości Pecna. Będzie odpowiadał za usiłowanie zabójstwa

Wieczór 8 marca w podpoznańskiej miejscowości Pecna przemienił się niespodziewanie w dramat. Grupa znajomych zebrała się, aby podyskutować. W pewnym momencie, bez żadnego ostrzeżenia, 29-letni mężczyzna, który również uczestniczył w spotkaniu, wsiadł do swojego samochodu marki Audi. Z impetem wjechał w grupę stojących ludzi. Potem zawrócił, zwiększył prędkość i ponownie próbował rozjechać tych, którzy desperacko usiłowali uciec. Spowodował obrażenia łącznie u pięciu z nich. Potem uciekł. Cała sytuacja została zarejestrowana przez kamery monitoringu.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą szybko namierzyli i zatrzymali sprawcę. Ukrył się w swoim domu. Okazało się, że 29-latek był już wcześniej notowany za szereg poważnych przestępstw. Mężczyzna był odpowiedzialny za kradzież, włamanie, prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu z naruszaniem zakazów sądowych i inne przestępstwa.

Materiały dowodowe zostały przedłożone prokuratorowi. Na ich podstawie zatrzymanemu został postawiony zarzut usiłowania zabójstwa pięciu osób. Został tez złożony wniosek do sądu o jego aresztowanie. Sąd taką decyzję podjął.
Warto zauważyć, że w chwili zatrzymania, sprawca był trzeźwy. Niemniej jednak, policjanci podjęli decyzję o pobraniu próbki krwi w celu sprawdzenia, czy nie był on pod wpływem narkotyków podczas popełniania przestępstwa. Wyniki tych badań mogą mieć istotne znaczenie dla dalszego prowadzenia śledztwa oraz dla ewentualnego postawienia dodatkowych zarzutów.

ai