Connect with us

Filmy

Prowokowali stłuczki i naciągali ofiary. Wybrali sposób, przed którym trudno się obronić

Opublikowano

-

Kujawsko-pomorska policja szuka kierowców poszkodowanych przez szajkę prowokującą stłuczki. Czaili się na drogach dwupasmowych i chowali w martwym polu czekając na zmianę pasa

Tych bandytów zgubiła chciwość. Gdyby nie to, że potrafili sprowokować kilka stłuczek jednego wieczoru, być może byliby nieuchwytni. Wybrali bowiem prawie dokonały sposób wymuszania winy.

Szajka jeździła wieczorami głównie dwupasmowymi trasami i czekała na ofiary. Swoim pojazdem zajmowali pozycję na sąsiednim pasie tak, by być w martwym polu widoczności kierowcy obok. I czekali, aż ofiara zacznie zmieniać pas. Gdy ten próbował to zrobić, gasili światła w pojeździe i przyspieszali doprowadzając do kolizji.

Po zatrzymaniu samochodów pokazywali zapis z kamerki swojego auta wzbudzając w „ofierze” przekonanie o jej ewidentnej winie i „idąc jej na rękę” namawiali, aby nie wzywać na miejsce policji i dogadać się między sobą. „Ofiary” chcąc uniknąć utraty zniżek ubezpieczeniowych oraz mandatu za spowodowanie kolizji najczęściej ulegały namowom i wyrażały zgodę na przekazanie określonej kwoty, która rzekomo miała pokryć koszty naprawy samochodu oszustów.

Kujawsko-pomorska policja informuje, że zarzuty w tej sprawie usłyszeli mieszkaniec Bydgoszczy i gminy Nowa Wieś Wielka. Policja uważa, że poszkodowanych było więcej. Apeluje więc o zgłaszanie się tych, którzy od maja 2021 r. do 10 kwietnia 2022 r. brały udział w kolizji drogowej na terenie Bydgoszczy, Torunia, Poznania, Warszawy, Gdańska, Łodzi, a także w okolicach tych miast, w okolicznościach mogących wskazywać na podobny sposób działania sprawców.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail pg@bg.policja.gov.pl lub telefonicznie pod numerem +48 510 242 879 w godz. 7.30-15.30.

ai