Connect with us

Filmy

„Przeproś szmato, bo ci wypier… zaraz. Nie podoba Ci sie, że po chodniczku jeżdżę?!”

Opublikowano

-

Atak na kierowcę w Koszalinie, który zwrócił uwagę kierowcy jeepa na jeżdżenie po chodniku. Agresor drogowy został zgłoszony na policję – na samym filmie widać, że uzbierał wiele punktów karnych za jednym zamachem, a do tego dojdzie jeszcze obciążenie za kierowanie gróźb karalnych

Koszalin, skrzyżowanie ulic Zwycięstwa i Ogińskiego. Kierowca ciemnego jeepa jedzie po chodniku – dość szybko, a potem zjeżdża na drogę przejeżdżając wzdłuż po przejściu dla pieszych. Inny na niego trąbi. I… rozpętuje się piekło.

Agresywny pirat drogowy zatamował ruch, wysiadł i groził pobiciem. „Przeproś szmato, bo ci wypier.olę zaraz! Za to trąbienie cwelowskie, kur.a!” – krzyczał mężczyzna z jeepa. – „Coś ci nie pasuje, że se po chodniczku jeżdżę?! No pytam się kur.o! Zaraz na piz.ę dostaniesz!” – groził.

Napadnięty kierowca na szczęście miał kamerę i wszystko nagrał oraz przekazał na policję. Kierowca jeepa będzie miał duże kłopoty. Po pierwsze – popełnił wiele wykroczeń na raz: jazda wzdłuż po chodniku, jazda wzdłuż po przejściu dla pieszych i tamowanie ruchu. Tym sposobem dobije do 24 punktów karnych za jednym zamachem – i jeśli miał już jakieś punkty, przestanie jeździć po drodze, bo będzie musiał zdać egzamin sprawdzający jego kompetencje (w tym przypadku policja powinna zawnioskować też o badania psychologiczne).

W dodatku kierowca będzie odpowiadał również za kierowanie gróźb karalnych. Za to przestępstwo z art. 190 § 1 k.k. grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

luz