Connect with us

Filmy

Rajd „ośmiu gwiazdek” w Kielcach. Kierowca omijał pojazdy przed przejściem i pojechał na czerwonym

Opublikowano

-

Do sieci trafiło nagranie kierowcy z charakterystyczną naklejka na szybie. Jechał z ogromną prędkością przez Kielce. Wyprzedził pojazdy buspasem i pojechał na czerwonym świetle przez przejście

To może być jedna z tych spraw kierowców, którzy tak długo szaleją po drogach, aż doprowadzą do tragedii i trafią za kratki. Sceny zarejestrowane 24 października w Kielcach są bowiem zatrważające. Kierowca tuningowanego czarnego forda, jechał ulicą Grunwaldzką w szalony sposób. Wyprzedzał innych skacząc po pasach, a na końcu ominął stających na czerwonym świetle kierowców buspasem i tak przejechał przez przejście dla pieszych – gdy piesi mieli zielony sygnał.

Dokładnie na tym przejściu dla pieszych zginął 23-letni pieszy. Nagranie kierowcy zostało wysłane na policyjną skrzynkę „stop agresji”.

Na facebooku chwalił się dachowaniem?

Internauci z Kielc dość szybko wskazali, do kogo rzekomo należy samochód z naklejonymi ośmioma gwiazdkami na szybie (hasło przeciwników rządzącej partii oznaczające „j…ać PiS”). To młody człowiek, który 12 marca ubiegłego roku zamieścił na swoim profilu facebook zdjęcie z rozbitym innym samochodem. „Podwójna rolka z lądowaniem z telemarkiem” – napisał w opisie fotografii wraku BMW.

Jednak z raportu dotyczącego samochodu (także ujawniono go w sieci) wynika, że ciemny ford mondeo z tymi numerami rejestracyjnymi zmienił właściciela 17 marca tego roku. Jeśli więc nagranie upublicznione w sieci pochodzi z późniejszego okresu (a jego data nie jest znana), wcale nie musiał nim kierować człowiek, który wcześniej rozbił BMW.

luz