Connect with us

Filmy

Sesja zdjęciowa, stawanie na głowie – GDDKiA pokazała, jak ludzie zachowują się w nowym tunelu S2

Opublikowano

-

Zatrzymanie samochodu na środkowym pasie i „sesja zdjęciowa”, stawanie na głowie, zatrzymanie z dzieckiem na siku – to, ludzie wyprawiają w nowo oddanym tunelu na ekspresowej drodze S2 w Warszawie, szokuje. GDDKiA ujawniła nagrania

Tunel na drodze jest miejscem szczególnym. To dlatego właśnie tam od dawna trzeba zachowywać określoną w metrach odległość od poprzedzającego pojazdu (kto pamięta, że to 50 m dla samochodów do 3,5 t?). Nie wolno też w nim się zatrzymywać, cofać czy zawracać.

Tym bardziej nie powinno się takich rzeczy wykonywać w tunelu na trasie ekspresowej, jaki całkiem niedawno został oddany w Warszawie w ciągu trasy S2.

Jednak – jak ujawniła właśnie GDDKiA – Polakom do głowy przychodzą najdziksze zachowania. Na filmach z kamer tunelu widać ludzi, którzy blokowali ruch, zatrzymywali się w środku tunelu, by wykonać fotografie, zatrzymywali się z dzieckiem na siku. Ba, był nawet jeden, który musiał koniecznie na pasie ruchu stanąć na głowie.

Pozostaje mieć nadzieję, że kamery GDDKiA mają dość dobrą jakość i wszystkie te nagrania zostały przekazane odpowiednim służbom.

ai