Connect with us

Filmy

Skrzyżowanie śmierci w Kłodzku. Kierowcy masowo ignorują STOP. Ta kompilacja nagrań przeraża

Opublikowano

-

Skrzyżowanie ulic Kłodzku to miejsce, w którym kierowcy masowo nie zatrzymują się przed znakiem STOP. Czy ktoś zadał sobie pytanie: dlaczego?

W portalu brd24.pl w ubiegłym roku pokazywaliśmy nagranie poważnego wypadku, do którego doprowadził kierowca nieustępujący pierwszeństwa na skrzyżowaniu ulic Objazdowej i Zajęczej w Kłodzku. Wówczas zauważaliśmy też, że tylko w sierpniu doszło w tym miejscu do czterech takich zdarzeń drogowych.

Portal Remiza.pl zebrał więcej nagrań z tego samego monitoringu, który obejmuje okolicę skrzyżowania. Jest przerażającym dowodem na to, że kierowcy w Kłodzku w tym miejscu masowo ignorują znak STOP. Cztery minuty nagrania są komplikacją kilkunastu takich wypadków.

 

Jeśli dochodzi do tak olbrzymiej liczby zdarzeń w jednym miejscu, to miejscowa policja wraz z zarządcą drogi powinny zarządzić audyt i zakończyć go wnioskami dotyczącymi zmiany infrastruktury. Zdecydowanie miejsce to należałoby przebudować w taki sposób – np. zawężając dojazdy do skrzyżowania, lub zmieniając ich geometrię i wymuszając znaczne zmniejszenie prędkości – by kierowcy nie mogli z tak dużą prędkością wjeżdżać z podporządkowanej drogi.

Do czasu przebudowy na tym skrzyżowaniu powinny odbywać się cykliczne akcje nadzoru policji drogowej, kończące się poważnymi mandatami. Informacje o akcjach i ukaranych kierowcach powinny być przekazywane lokalnym mediom, by zadziałały na kierowców jeżdżących w tym miejscu.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu jest główną przyczyną wypadków drogowych w Polsce.

luz