Connect with us

Filmy

Starsza pani szła do kościoła. Potrącona na przejściu, gdy już prawie schodziła z pasów

Opublikowano

-

Wstrząsające nagranie z Warszawy, które po raz kolejny pokazuje wielką niefrasobliwość kierowców dojeżdżających do przejść dla pieszych

Ta sytuacja wydarzyła się – jak wynika z opisu nagrania – 18 października w Warszawie. Na przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Rybnickiej i Księdza Juliana Chrościckiego. Na filmie widać, że starsza pani zaczyna przechodzić przez przejście tuż po odjeździe autobusu.

Do pewnego momentu mogła więc być niewidoczna dla kobiety jadącej srebrną skod fabią. Jednak trudno powiedzieć, by kierująca jechała ostrożnie, co nakazuje jej w takich miejscach prawo. Bowiem z drugiej strony do przejścia doszedł starszy mężczyzna z laską, więc kierująca samochodem powinna i jego widzieć i zwolnić tak, aby go przepuścić. Nie zrobiła tego. W efekcie starsza kobieta próbowała ostatkiem sił uciec z przejścia, ale kierująca też skręciła w prawo i uderzyła ją bokiem samochodu.

Według autorów nagrania starsza pani nie chciała wyjść z nabożeństwa, gdy po zderzeniu przyjechała straż miejska. Potem podobno nie mogli jej odnaleźć.

ai