Connect with us

Filmy

Straszni kierowcy. Wciąż niełatwo być pieszym i nie zginąć w Polsce

Opublikowano

-

Aż czterech kierowców powinno zostać ukaranych za to, co zrobili przed przejściem dla pieszych w Ołtarzewie na Mazowszu. Nagranie dokumentuje obraz drogowego bandytyzmu

Te sceny rozegrały się w Ołtarzewie pod Warszawą. Przez miejscowość przebiega tam droga krajowa nr 92. W wielu miejscach prędkość dopuszczalna podniesiona jest do 70 km/h, a przejścia dla pieszych mają azyle. Jednak nie wszędzie. Są też miejsca, gdzie azyli dla pieszych brak, a dopuszczalna prędkość to 50 km/h.

Właśnie przy takim przejściu film nagrał jeden z kierowców. Jak zauważymy, sam jechał za szybko – bo poruszał się tam z prędkością 69 km/h. Na szczęście i przy tej prędkości zauważył pieszego wchodzącego na przejście. Mężczyzna doszedł do zebry po przeciwnej stronie drogi i upewniał się, czy może wkroczyć na pasy. Autor filmu zachował się tak, jak wymaga tego prawo i zatrzymał auto przed zebrą, by ustąpić wchodzącemu pieszemu pierwszeństwa.

Nie zrobili tego jednak dwaj kierowcy jadący – o zgrozo! – pasem ruchu bliżej pieszego. Obaj zapracowali tym samym na mandat w kwocie 1500 zł i 15 punktów karnych. Dalej było tylko jeszcze gorzej, bo kolejni dwaj kierowcy zdecydowali się na skrajnie niebezpieczny i zakazany manewr. Ominęli pojazd, który zatrzymał się przed przejściem, by ustąpić pieszemu i zrobili to z jego prawej strony. Oni też powinni otrzymać po co najmniej 1500 zł i 15 punktów. Choć w ich przypadku policja mogłaby też skierować sprawę do sądu, bo mandat może być zbyt łagodną karą.

 

Tu można obejrzeć przejście w Ołtarzewie, którego dotyczy nagranie.

bz