Connect with us

Filmy

Szaleniec na hulajnodze. Na przejeździe minął się z pędzącym pociągiem

Opublikowano

-

Szokująca bezmyślność zarejestrowana na przejeździe drogowo-kolejowym w Nowej Iwicznej. Mężczyzna na hulajnodze elektrycznej pojechał mimo opuszczonych rogatek i ledwie zdążył przejechać przed rozpędzonym składem dalekobieżnym

Jeden z kierowców nagrał zatrważającą scenę na przejeździe w Nowej Iwicznej pod Warszawą. Na filmie widać, jak mężczyzna z hulajnogą elektryczną przeciska się pod zamkniętymi rogatkami, wsiada i przejeżdża przez tory. Słychać też sygnał ostrzeżenia, który włączył maszynista pociągu. Chwilę po zjechaniu z torów, tuż za plecami hulajnogisty przejechał rozpędzony pociąg dalekobieżny.

Za przejechanie samochodem – ale też rowerem, hulajnogą czy po prostu przejście pieszych – mimo opuszczonych szlabanów, albo też w momencie, gdy rogatki jeszcze nie do końca się podniosły i wjazdu oraz wejścia zakazuje sygnał świetlny, grozi wysoki mandat w kwocie 2 tys. zł.

Na przejeździe w Nowej Iwicznej – który widać na filmie – policja pojawia się prawie wyłącznie podczas okolicznościowych akcji edukacyjnych z pracownikami kolei. Tymczasem codziennie kierowcy masowo wjeżdżają na przejazd, gdy rogatki nie otworzyły się do końca. Tak samo często wchodzą tam piesi.

ai