Connect with us

Filmy

Szokujące nagranie spod Słupska. Rozpędzony kierowca wjechał w dzieci na przejściu

Opublikowano

-

W Pobłociu troje dzieci przechodziło przez przejście prowadząc rowery. Nagle wjechał w nich rozpędzony kierowca. Ojciec jednego z dzieci opublikował nagranie w Internecie

Niewiele brakowało, by doszło do tragedii. W Pobłociu (powiat słupski) 6 lipca troje dzieci przechodziło przez przejście dla pieszych. Jak informują mieszkańcy, to często uczęszczane, także przez dzieci przejście przy sklepie.

Nadjeżdżający z ich prawej strony kierowca zauważył dzieci zamierzające wejść na pasy, zwolnił i się zatrzymał. Gdy dzieci zaczęły wchodzić na „zebrę” nagle nadjechał rozpędzony kierowca osobówki. Wjechał w grupkę dzieci, próbując odbijać kierownicą w prawo. W ten sposób – prawie cudem – zmiótł z jezdni tylko rower jednego z chłopców. Ojciec chłopca opublikował nagranie w Internecie. „Policjant, który przybył na miejsce 3 razy powtarzał Pana dzieci wygrały dziś życie…. uczcie dzieci odpowiedniego zachowania, a takich ludzi oby jak najmniej” – napisał. Poinformował, że kierowca przez jakiś czas nie będzie miał prawa jeździć po drogach. Inni mieszkańcy komentujący ten film zwracają uwagę, że kierowcy przez tę, jak i okoliczne wsie jeżdżą bardzo szybko.

Niektórzy żalą się, że zarządca drogi nie chce spowolnić piratów. „Przejście które jest tak często używane że nie ma możliwości tego zliczyć , przejście przez które w roku szkolnym dzieci przechodzą setki razy dziennie w drodze do szkoły . Odpowiedzialność za takie wypadki nie tylko powinien ponosić kierowca ale również ci co powinni dbać o nasze bezpieczeństwo czyli Zarząd dróg wojewódzkich bo to się w głowie nie mieści żeby na takiej trasie nie było ani fotoradarów ani świateł” – napisała jedna z mieszkanek.

Jak przekazał brd24.pl autor nagrania, kierowca zatrzymał się po tej kolizji. Twierdził, że dzieci mu wbiegły na przejście. Przez policję został ukarany 17 punktami karnymi i mandatem w kwocie 6,5 tys. zł.

bz