Connect with us

Filmy

Szokujące nagranie z Legnicy. Pijany kierowca uciekał przed policją, zabił 21-letnią pieszą

Opublikowano

-

Policjanci z Legnicy ścigali pijanego kierowcę. Mężczyzna wypadł z jezdni, uderzył w 21-letnią dziewczynę, a potem w płot. Piesza zginęła. Mieszkańcy osiedla, na którym doszło do dramatu, prosili o montaż progów zwalniających. Samorząd ich nie wysłuchał

W tej sprawie, jak w soczewce, zbiegło się wiele polskich problemów. Pierwszy – pijani kierowcy, którzy jeżdżą mimo sądowych zakazów. Tak właśnie było w przypadku 24-latka, który dziś rano doprowadził do tragedii w Legnicy. Miał dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. A mimo tego jechał. I jechał pijany – miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci dziś rano po zgłoszeniu o pijanym kierowcy, próbowali zatrzymać prowadzącego forda na ul. Jaworzyńskiej. Mężczyzna zaczął jednak uciekać. Rozpędzonym autem wjechał na osiedle Sienkiewicza. Tam, na ulicy Fiołkowej, stracił panowanie nad samochodem, wypadł z jezdni i potrącił idącą tamtędy 21-letnią kobietę. Nie przeżyła wypadku.

Mieszkańcy prosili o chodniki i progi zwalniające. Bez skutku

Kolejny polski problem, który pośrednio odpowiada za tę tragedię, to samorządowi zarządcy dróg, którzy są głusi na prośby mieszkańców. Bowiem mieszkańcy tego osiedla prosili bezskutecznie władze o budowę chodników i progów zwalniających na jezdniach. Opowiadali się za tym m.in. w konsultacjach społecznych przeprowadzonych na podstawie zarządzenia prezydenta Legnicy 19 października 2022 r.

Z raportu po konsultacjach, do którego dotarł portal brd24.pl, wynika, że wśród głównych tematów poruszanych przez mieszkańców były: brak chodników na osiedlu, zły stan techniczny ulic, wprowadzenie progów zwalniających na osiedlu w celu uspokojenia ruchu, zwiększenie patroli policji i kontroli prędkości, nieprawidłowości w parkowaniu pojazdów (m.in. w obrębie skrzyżowań).

Z informacji brd24.pl wynika, że w styczniu tego roku mieszkańcy składali wiele wniosków o montaż progów zwalniających.

Łukasz Zboralski