Connect with us

Filmy

Szokujące nagranie z wozu strażackiego, który się przewrócił. Tak źle prowadzą pojazdy uprzywilejowane w Polsce

Opublikowano

-

Nagranie z wnętrza wozu strażackiego, które trafiło do sieci, jest zatrważające. Pokazuje, że strażacy w fatalny sposób prowadzą pojazdy uprzywilejowane – nie przewidują sytuacji na drodze, jakby sygnały pozwalały im na wszystko. Zdarzenie na filmie zakończyło się wywróceniem strażackiego wozu

Kurs, który w Polsce trzeba ukończyć, by móc kierować pojazdami uprzywilejowanym, jest skonstruowany fatalnie. Dość powiedzieć, że kursant nigdy nie musi wyjechać z instruktorem realnie na drogę i pokazać swoje zachowanie w ruchu. Jednak nawet takiego kursu nie przechodzą strażacy – zarówno zawodowi, jak i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych. Czy słusznie? Film, który trafił do sieci, pokazuje, że za kierownicami strażackich, ciężkich pojazdów, zasiadają ludzie, którzy pojazdami uprzywilejowanymi poruszają się w niebezpieczny sposób.

Strażak, z którego kabiny pochodzi to nagranie, jechał wozem w taki sposób, jakby sygnały rozwiązywały każdy problem na drodze. W efekcie, gdy kierowca przed nim zaczął hamować (prawdopodobnie chciał zatrzymać się i zjechać pojazdowi uprzywilejowanemu na pobocze), kierowca ze straży pożarnej wyprzedzając ten pojazd znalazł się naprzeciw autobusu. Musiał ratować się tak szybkim manewrem powrotu na swój pas, że doprowadził do wywrócenia się pojazdu.

W opisie filmu udostępnionym przez fanpejdż „Zaufaj mi jestem Architektem” nie podano, z jakiej jednostki byli strażacy, ani kiedy doszło do tego zdarzenia.

bz