Connect with us

Filmy

Szwed łamiący przepisy na hulajnodze i Polka kierująca autem. Skończyło się fatalnie

Opublikowano

-

Obywatel Szwecji wiózł 12-letnią córkę na elektrycznej hulajnodze i wjechał na przejście dla pieszych. Potrąciła go 47-latka kierująca samochodem. Ukarani zostali oboje

To jedno z tych zdarzeń na drodze, które pokazuje, że do fatalnej sytuacji doprowadzają czasem naraz dwaj uczestnicy ruchu drogowego. Wczoraj wieczorem w Sopocie obywatel Szwecji został wraz z córką potrącony na przejściu dla pieszych. Dzięki filmowi opublikowanemu przez portal Esopot.pl widać, jak do tego doszło. Szwed – niezgodnie z przepisami – wiózł elektryczną hulajnogą 12-latkę  jako pasażera. W dodatki przejechał tak przez przejście dla pieszych, na którym nie ma przejazdu dla rowerów.

Z drugiej strony – kierująca białym samochodem osobowym 47-letnia Polka w ogóle nie reagowała na to, co dzieje się na przejściu dla pieszych. Choć widać było, że człowiek na hulajnodze wjechał na pasy i dojedzie na jej pas ruchu.

Na szczęście zderzenie skończyło się tylko otarciami skóry u dziewczynki. Według informacji lokalnego portalu policja z Sopotu zdecydowała o ukaraniu obojga uczestników kolizji. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali elektronicznie w systemie prawo jazdy 47-letniej kierującej samochodem. Na Szweda zaś nałożyli dwa mandaty – jeden za przewożenie pasażera elektryczną hulajnogą, a drugi za przejeżdżanie hulajnogą elektryczną przez przejście dla pieszych.

Dlaczego akurat Szwed – czyli obywatel kraju najbardziej znanego z dbałości o BRD – zdecydował się na tak fatalne złamanie przepisów? Być może odpowiedzią jest jego spolonizowanie. Na filmie po uderzeniu wyraźnie krzyczy do kierującej: „jak jedziesz k…wa!”.

ai