Connect with us

Filmy

Tak wygląda akcja ratunkowa. Policjantki świadkami wypadku. Nagranie z kamery na mundurze

Opublikowano

-

Policjantki z Włocławka najechały na wypadek drogowy. Pobiegły udzielać pomocy 74-latkowi, który zasłabł i uderzył samochodem w drzewo

Do tej sytuacji doszło w miniony wtorek (20.09.22) przed godz. 11.00 we Włocławku. Policjantki ruchu drogowego wchodzące w skład grupy SPEED patrolowały wówczas nieoznakowanym radiowozem ulicę Toruńską. W pewnym momencie zauważyły, że kierowca dacii jadący w przeciwnym kierunku, nagle zjechał z jezdni i uderzył w drzewo.

Policjantki od razu zatrzymały się, włączyły sygnały świetlne i podbiegły do auta. W środku był kierowca, który zaczynał tracić świadomość. Funkcjonariuszki udzieliły mu pomocy i wezwały karetkę.

74-latek został potem przejęty przez ratowników i przewieziony do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że nie doznał poważniejszych obrażeń. Ponieważ jednak do kolizji doszło z powodu nagłego pogorszenia stanu zdrowia kierującego, policja skieruje wniosek o zbadanie mężczyzny pod kątem ewentualnych przeciwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami.

ai