Connect with us

Filmy

Tak zginęła 25-letnia motocyklistka. Tacy kierowcy to zmora polskich dróg

Opublikowano

-

W okolicach Krępic kierowca nie ustąpił pierwszeństwa 25-latce na motocyklu. Kobieta uderzona przez auto wpadła wprost pod inny samochód. Nie przeżyła. W sieci opublikowano nagranie tego wypadku

Do tego dramatycznego wypadku doszło we wtorek (19 lipca) na drodze krajowej nr 94. Film opublikowany w sieci pokazuje, jak 41-letni kierowca białej osobówki doprowadził do tragedii. Wyjechał z drogi podporządkowanej i zajechał drogę mającej pierwszeństwo motocyklistce. 25-latka po uderzeniu spadła z motocykla i wpadła wprost pod koła auta nadjeżdżającego z naprzeciwka.

Zdecydowana wina kierowcy, a w sieci wielu obciąża ofiarę wypadku

Takie manewry, jaki wykonał 41-letni kierowca samochodu, to zmora polskich dróg. Najwięcej wypadków drogowych w Polsce powstaje właśnie z powodu nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu.

Tymczasem pod filmem z wypadku na YouTube pojawiło się wiele komentarzy szukających winy w kierującej motocyklem. Tak jak w przypadku wypadków z pieszymi, choć wina jest jednoznaczna, komentujący w sieci wypisują, że „nawet jak masz pierwszeństwo to nie masz pierwszeństwa” i przekonują, że na pewno 25-latka jechała za szybko.

ai