Connect with us

Filmy

Taksówkarze wciągający narkotyki? To już drugi szokujący film z Warszawy

Opublikowano

-

Do sieci trafiły już dwa nagrania pokazujące kierowców taksówek z Warszawy, którzy zażywają narkotyki

Kilka dni temu media społecznościowe obiegło nagranie ze stolicy. Pokazuje taksówkę – a w jej środku kierowcę, który wyraźnie wysypuje biały proszek, dzieli go na kreski i wciąga nosem. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ten kierujący zażywał narkotyki. Szybko ustalono, że auto należało do firmy Promin Parnter. Okazało się jednak, że kierowcy nie można będzie zidentyfikować. Bo polski resort infrastruktury tak stworzył przepisy, że numer boczny taksówki to dziś numer… firmy. I wszystkie auta jednej firmy jeżdżą z jednym numerem. Na filmie nie nagrano numerów rejestracyjnych samochodu.

Po ujawnieniu tego nagrania rzecznik Komendanta Stołecznego Policji, podinspektor Sylwester Marczak określił sprawę jako „niepokojącą” i zaapelował o zgłaszanie podobnych incydentów policji. Długo nie trzeba było czekać. Do sieci trafił właśnie kolejny film z kolejnym kierowcą taksówki w Warszawie. Mocno niepokojący. Sfilmowany człowiek podgrzewa bowiem coś na folii aluminiowej i wdycha. To sposób, w który narkomani inhalują się zanieczyszczoną heroiną tzw. brown sugar.

W marcu 2024 roku w życie wejdą  przepisy dotyczące konfiskaty pojazdów kierowcom, którzy prowadzą po pijanemu. Będzie to dotyczyło również kierowców przyłapanych na jeździe pod wpływem narkotyków.

ai