Connect with us

Filmy

TVP obciąża kierowcę, który utknął na przejeździe. Czy na pewno zawinił?

Opublikowano

-

Koło Mogilna kierowca ładowarki utknął na przejeździe. TVP Bydgoszcz podała, że wjechał mimo opadających rogatek i czerwonego światła. W rzeczywistości był już na przejeździe, gdy rogatki zaczęły opadać

Wjeżdżanie na przejazdy kolejowe, gdy rogatki już opadają lub gdy jeszcze nie podniosły się do końca, to jedno z najniebezpieczniejszych zachowań na polskich drogach. Grozi bowiem katastrofą.

TVP Bydgoszcz kilka dni temu pokazała „incydent” na przejeździe kolejowym w Wiecanowie koło Mogilna (woj. kujawsko-pomorskie). Według dziennikarzy telewizji „na nagraniu widać, jak kierowca ładowarki kołowej volvo wjeżdża tyłem na przejazd kolejowy w momencie, kiedy została włączona sygnalizacja świetlna i zaczynały opadać rogatki”.

Tymczasem na nagraniu widać coś zupełnie innego. Szczególny przypadek, gdy nie tak łatwo obwinić kierowcę pojazdu. Monitoring pokazuje bowiem, że kierowca ładowarki rozpoczął wjeżdżanie na przejazd, gdy nie zapaliło się czerwone światło. Rogatki zaczęły opadać, gdy do połowy wjechał już maszyną na przejazd. Co więcej – widać, że świadomy tego kierowca natychmiast zatrzymał pojazd i zmienił kierunek – próbował wyjechać z przejazdu drogowo-kolejowego. Nie zdążył i rogatka opadła na jego pojazd, tuż przed kabiną.

Dopiero wówczas zachował się nieprawidłowo – spanikował i zamiast wyjeżdżać wyłamując rogatkę, próbował wpasować pojazd wzdłuż torów. Na szczęście pociąg przejechał drugim torem i po podniesieniu szlabanu kierowca opuścił przejazd.

asdasd

ai