Connect with us

Filmy

UJAWNIAMY nagranie wypadku na przejeździe w Warlubiu. Kierowca za późno próbował wyjechać przez szlaban

Opublikowano

-

Portal brd24.pl dotarł do materiałów dokumentujących dzisiejszy śmiertelny wypadek z autobusem szkolnym na przejeździe kolejowym w Warlubiu. Kierowca wjechał na tory, gdy opadały rogatki i utknął. Dopiero gdy nadjeżdżał pociąg próbował wyjechać łamiąc szlaban, ale było już za późno

Dotarliśmy do umieszczonych w sieci wstrząsających materiałów z dzisiejszego wypadku na przejeździe kolejowym w Warlubiu. Tuż po godzinie 6 rano 71-letni kierowca PKS Grudziądz – firmy wynajętej przez gminę Warlubie do dowozu dzieci – wjechał na przejazd i tam uderzył w niego pociąg pospieszny. Kierowca zginął. Ocalała jego pasażerka, która opuściła pojazd.

Nagranie wskazuje, że na przejeździe rogatki otworzyły się po przejeździe jednego pociągu. I zaraz zaczęły opadać, bo nadjeżdżał drugi pociąg. Tymczasem kierowca autobusu zaczął już wjeżdżać na przejazd. Gdy był na środku torów, rogatki opadły. I kierowca stanął.

Dopiero po 15 sekundach z autokaru wysiadła pasażerka w kamizelce odblaskowej. Najwyraźniej to ona próbowała wyłamać szlaban.

Po 33 sekundach od utknięcia kobieta dawała kierowcy znak, żeby wyjechał. Prawdopodobnie mogła już widzieć nadjeżdżający pociąg. Dopiero wtedy 71-latek ruszył, ale bardzo powoli. Nie zdążył. W 41 sekundzie od utknięcia za szlabanami w autobus szkolny wjechał rozpędzony pociąg.

Łukasz Zboralski