Connect with us

Filmy

Wjechała w kapliczkę. Ale nie była winna. Uratowało ją to nagranie

Opublikowano

-

Kobieta kierująca samochodem osobowym wjechała w kapliczkę w miejscowości Kochcice. Udowodniła jednak policjantom, że to nie ona była winna. Ukarany został młody kierowca, który zajechał jej drogę i uciekł
Kia zniszczona po uderzeniu w kapliczkę Fot. Policja

Kia zniszczona po uderzeniu w kapliczkę Fot. Policja

We wtorek 10 stycznia doszło do kolizji drogowej w Kochcicach (pow. lubliniecki). 33-letnia kobieta wjechała osobową kią w kapliczkę na skrzyżowaniu ulic Kochanowickiej i Wspólnej. Gdy na miejsce przybyli policjanci, kobieta opowiedziała, jak doszło do tego zdarzenia. Nie była winna. Z drogi podporządkowanej wyjechał jej inny kierowca, który nie ustąpił pierwszeństwa. Kobieta skręciła więc w prawo i unikając zderzenia z samochodem, uderzyła w mur kapliczki. Kierowca, który zajechał jej drogę, nawet się nie zatrzymał.

33-latka miała też mocny dowód – nagranie z rejestratora zainstalowanego w samochodzie. To pomogło ustalić sprawcę. Okazało się, że osobową skodą kierował 19-letni mieszkaniec gm. Kochanowice. Za spowodowanie zagrożenie w ruchu drogowym, jak również niezatrzymanie się na miejscu kolizji młody kierowca otrzymał mandat w wysokości 5 tysięcy złotych oraz 10 punktów karnych.

Nowy kierowca traci prawo jazdy szybciej!

Początkujący kierowca traci prawo jazdy m.in. w przypadku przekroczenia w okresie 1 roku od dnia wydania po raz pierwszy prawa jazdy, liczby 20 punktów za naruszenie przepisów ruchu drogowego.

Należy pamiętać, że kierujący, który posiada prawo jazdy przez okres krótszy niż dwa lata, przy trzykrotnym złamaniu przepisów przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji skierowany zostanie na ponowny egzamin lub uprawnienia zostaną mu cofnięte.

Katalog wykroczeń przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji:

Przekroczenie prędkości o ponad 30 km/h,

Prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu,

Wyprzedzanie pojazdu, który sygnalizuje zamiar skrętu w lewo z niewłaściwej strony,

Zwiększanie prędkości w czasie wyprzedzania przez inny pojazd,

Wyprzedzanie przy wierzchołku wzniesienia, na zakręcie oznaczonym znakami ostrzegawczymi oraz na skrzyżowaniu,

Wyprzedzanie w miejscach, gdzie jest to zabronione znakami zakazu,

Nieprzestrzeganie znaków lub sygnałów świetlnych określających pierwszeństwo przejazdu oraz niestosowanie się do poleceń osoby uprawnionej do kierowania ruchem,

Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych,

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu przepuszczenia pieszych.

bz