Connect with us

Filmy

Wypadł z drogi na „zakręcie mistrzów”. Czy przez to, że jadący za nim poganiał go światłami?

Opublikowano

-

Na tzw. zakręcie mistrzów w Rudzie Śląskiej kierujący seatem wypadł z drogi. Wcześniej widać, jak kierowa audi jadącego za nim dawał mu sygnały światłami drogowymi

„Zakręt mistrzów” to znane od lat miejsce na Drogowej Trasie Średnicowej w Rudzie Śląskiej. Kierowcy masowo wypadali tam z drogi na zakręcie, dopóki CANARD nie postawił fotoradaru. Jednak fotoradar czuwa tam tylko nad kierowcami jadącymi w jednym kierunku. Podróżujący w stronę Zabrza nie mają na swojej drodze automatycznego nadzorcy – i tam dochodzi jeszcze do zbyt szybkiej jazdy, która kończy się kolizją.

Jedno ze z ostatnich zdarzeń – do którego doszło 26 lutego – jest jednak nietypowe. Na monitoringu widać bowiem, że kierujący seatem, który wpadł w poślizg i wypadł z drogi, chwilę wcześniej otrzymywał sygnały od jadącego za nim kierowcy zielonego audi. Miganie światłami drogowymi wyglądało na nagminne na polskich drogach poganianie do zjechania lub szybszej jazdy.

Warto jednak dodać – co odnotowała rudzka policja – że kierowca, który wpadł w poślizg, nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Wobec niego sporządzono wniosek o ukaranie do sądu.

ai