Connect with us

Filmy

Wyprzedzał na przejeździe. Czy tak jeżdżą pracownicy Poczty Polskiej?

Opublikowano

-

Kierowca dostawczego samochodu wyprzedzał nawet na przejeździe kolejowym. Czy to było auto Poczty Polskiej?

Przepisy ruchu drogowego jasno określają zasady dotyczące zachowania na przejazdach kolejowych. Kierujący pojazdem zbliżając się do torowiska obowiązany jest zachować szczególną ostrożność i dostosować prędkość tak, aby móc się zatrzymać w bezpiecznym miejscu. Zabronione i skrajnie niebezpieczne jest objeżdżanie opuszczanych zapór, wjeżdżanie na przejazd, kiedy po drugiej stronie nie ma możliwości do kontynuowania jazdy, a także wyprzedzanie innych pojazdów bezpośrednio przed i na przejeździe kolejowym.

O tym ostatnim pamiętać  nie chciał kierowca dostawczego fiata, który na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Lubliniec wyprzedził ciąg pojazdów na przejeździe kolejowym. Nagrał to inny kierowca i przekazał film policji.  Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu nie mieli problemów z ustaleniem nieodpowiedzialnego kierowcy i ukarali 55-latka mandatem w wysokości 1000 złotych i 10 punktami.

Mundurowi ujawnili film, ale zamazali na nim tablice rejestracyjne i logotyp firmy na aucie pirata drogowego. Wszystko wskazuje na to, że mógł być to samochód Poczty Polskiej.

ai