Connect with us

Infrastruktura

10 miasteczko ruchu drogowego w ramach programu MSW

W Gorzowie Wielkopolskim otwarto miasteczko ruchu drogowego. To już 10 obiekt zbudowany w ramach programu „Budujemy miasteczka ruchu drogowego”

Opublikowano

-

W Gorzowie Wielkopolskim otwarto miasteczko ruchu drogowego. To już 10 obiekt zbudowany w ramach programu „Budujemy miasteczka ruchu drogowego”

Miasteczko ruchu drogowego w Gorzowie Wielkopolskim

Miasteczko ruchu drogowego w Gorzowie Wielkopolskim. Fot. MSW

Miasteczko ruchu drogowego, czyli miejsce, w którym dzieci mogą uczyć się zasad poruszania po drogach, otwarto 8 listopada w Gorzowie Wielkopolskim. W otwarciu uczestniczył wiceminister Marcin Jabłoński. Gorzowskie miasteczko jest dziesiątym obiektem oddanym do użytku w ramach projektu „Budujemy miasteczka ruchu drogowego”. Projekt, który nadzoruje MSW zakłada wybudowanie 20 miasteczek ruchu drogowego na terenie 15 województw (dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, mazowieckie, łódzkie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie). Zakończenie realizacji planowane jest w roku 2014. Do końca 2013 r. oddanych ma zostać jeszcze 8. Budowa ostatnich dwóch miasteczek zostanie zakończona w 2014 r.
Inwestycje realizowane są w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość projektu to 10 mln zł, z czego 8,5 mln zł pochodzi Unii Europejskiej.

luz

źródło: MSW