Connect with us

Infrastruktura

Częstochowa buduje dla pieszych i rowerzystów

Za 1,7 mln zł miasto buduje trasy dla rowerzystów i pieszych przy ulicy Jagiellońskiej i al. Bohaterów Monte Cassino

Opublikowano

-

Za 1,7 mln zł miasto buduje trasy dla rowerzystów i pieszych przy ulicy Jagiellońskiej i al. Bohaterów Monte Cassino

Ścieżka rowerowa i chodnik w Częstochowie

Nowa ścieżka rowerowa i chodnik w Częstochowie. Fot. MZDiT

Ta budowa bardzo przyda się częstochowskim rowerzystom. Miejski Zarząd Dróg i Transportu dzięki zbudowaniu ścieżek rowerowych stworzy dla cyklistów połączenie centrum miasta z Rakowem – dzielnicą miasta położoną na wschód od centrum. Ścieżka będzie wiodła od al. Bohaterów Monte Cassino, przez ul. Jagiellońską i połączy się ze ścieżką rowerową w al. Pokoju. Nowe trasy w większości będą miały nawierzchnię asfaltową lub betonową.
Budowa tras rowerowych ma zakończyć się do końca 2013 r. Inwestycja, która kosztować będzie w sumie 1,7 mln zł otrzymała 85-procentowe dofinansowanie z UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Mariusz Sikora, dyrektor MZDiT podkreśla, że jednoczesne inwestycje drogowe i rowerowe powstają dlatego, że dla miejskich drogowców kierowcy, piesi i rowerzyści są równorzędnymi użytkownikami ruchu drogowego.

To nie jedyne inwestycje zapewniające większe bezpieczeństwo częstochowskim rowerzystom. Wcześniej miasto zdecydowało o stworzeniu specjalnego pasa dla rowerzystów na ul. św. Barbary. To pierwsza wydzielona oznakowaniem poziomym trasa rowerowa w mieście. MZDiT już zastanawia się, gdzie powinny powstać kolejne pasy rowerowe.

ki

źródło: MZDiT Częstochowa