Connect with us

Infrastruktura

Koniec zakrętu idiotów w Rudzie Śląskiej? Jest zmiana

Opublikowano

-

Zakręt na Drogowej Trasie Średnicowej od lat był czarnym punktem na mapie wypadków. Przez trzy lata doszło tam do 73 kolizji i 9 wypadków. Zdaniem policji kierowcy wypadali tam z trasy, bo jeździli za szybko. Samorząd postawił fotoradar
Na tzw. zakręcie idiotów w Rudzie Śląskiej stanął fotoradar Fot. CANARD

Na tzw. zakręcie idiotów w Rudzie Śląskiej stanął fotoradar Fot. CANARD

Z analiz zdarzeń drogowych wynika, że na odcinku drogi wojewódzkiej 902 w Rudzie Śląskiej j od 2018 r. doszło do 73 kolizji i 9 wypadków, w których rannych zostało 11 osób. Zdaniem służb w ponad 75 proc. przypadkach przyczyną zdarzeń było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.

Oceniono, że jedynym środkiem mogącym w sposób ciągły i skuteczny zdyscyplinować kierujących do wolniejszej, bezpiecznej jazdy jest montaż fotoradaru. Miasto Ruda Śląska samo zakupiło takie urządzenie – i co ważniejsze w Polsce – udało się samorządowcom przekonać Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem drogowym do podłączenia fotoradaru w państwową sieć.

Od ubiegłego tygodnia fotoradar już rejestruje przekroczenia prędkości. Za jakiś czas poznamy odpowiedź, czy spowolnienie kierowców spowoduje, iż zakręt w Rudzie Śląskiej przestanie być nazywany „zakrętem idiotów”.

ai