Connect with us

Infrastruktura

Legnica. Skanska rozpoczyna przebudowę ulicy Jaworzyńskiej

Nowa nawierzchnia, chodniki, ścieżki rowerowe i 180 latarni – tak zmieni się jedna z głównych arterii Legnicy. Niebawem rozpocznie się drugi etap przebudowy za blisko 42 mln zł

Opublikowano

-

Nowa nawierzchnia, chodniki, ścieżki rowerowe i 180 latarni – tak zmieni się jedna z głównych arterii Legnicy. Niebawem rozpocznie się drugi etap przebudowy za blisko 42 mln zł

Ulica Jaworzyńska w Legnicy. Fot. Google Maps

Dzięki przebudowie ruch na ulicy Jaworzyńskiej stanie się płynniejszy, poprawi się też bezpieczeństwo dla kierowców, rowerzystów i pieszych. Fot. Google Maps

Robotnicy drogowi zaczną uwijać się na ul. Jaworzyńskiej od 26 stycznia. Wówczas rozpocznie się drugi etap przebudowy jednej z ważniejszych arterii miasta. Pierwszy zakończył się latem.

W tym roku prace drogowe trwać będą na dwóch odcinkach: od ul. Szkolnej do ul. Grabskiego oraz od ul. Boiskowej do ul. Borsuczej. Od 26 stycznia zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu, które potrwają do końca tego roku.
Objazdy zostaną poprowadzone w następujący sposób: do centrum – ulicami: Grabskiego, Złotoryjską i Muzealną, natomiast z centrum w kierunku obwodnicy – ulicami: Muzealną, Kościuszki i Grabskiego.
Przystanki autobusowe w kierunku centrum z ul. Jaworzyńskiej zostaną przeniesione na ulice Grabskiego i Wojska Polskiego, natomiast przystanki w kierunku obwodnicy – na ul. Kościuszki. Objazd dla samochodów ciężarowych zostaje bez zmian i jest poprowadzony ul. Zachodnią i Złotoryjską.

– Kierowców i mieszkańców okolic prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do oznakowania tymczasowego wprowadzonego na czas remontu – mówi Mariusz Szczepaniak, kierownik budowy, Skanska. – Dołożymy wszelkich starań, by prowadzone przez nas prace były dla Państwa jak najmniej odczuwalne. Po zakończeniu przebudowy standard jezdni ulegnie zdecydowanej poprawie, dzięki czemu zwiększy się bezpieczeństwo w tym rejonie.

Dzięki inwestycji ma się poprawić nie tylko płynność i bezpieczeństwo ruchu drogowego, bo mieszkańcy zyskają również 3,5 km nowej kanalizacji deszczowej. A dzięki budowie kanału technologicznego dla sieci szerokopasmowej mieszkający przy ul. Jaworzyńskiej będą mogli szybko uzyskać podłączenie do Internetu.

red