Connect with us

Infrastruktura

Otwierają przedostatni odcinek S7

Opublikowano

-

Już jutro (13 grudnia 2018 r.) kierowcy pojadą przedostatnim z budowanych fragmentów drogi ekspresowej S7 między Chęcinami a Jędrzejowem. To 17 km dwujezdniowej trasy

Oddany do ruchu odcinek S7 między Chęcinami a Jędrzejowem Fot. GDDKiA

Oddany do ruchu odcinek S7 między Chęcinami a Jędrzejowem Fot. GDDKiA

W tym roku do użytkowania oddane zostały już dwa fragmenty odcinka Chęciny – Jędrzejów budowanej drogi ekspresowej S7. Kierowcy korzystają z dwujezdniowej trasy ekspresowej na 10-kilometrowym odcinku od węzła Kielce Południe w Chęcinach do miejscowości Brzegi.
A na jutro zaplanowano otwarcie kolejnego 7-kilometrowego odcinka drogi S7 od Brzegów w stronę Jędrzejowa. Wdrażanie nowej organizacji ruchu rozpocznie się od godziny 9.

Oprócz wymienionego fragmentu drogi ekspresowej, planowane jest otwarcie węzła w Mnichowie oraz częściowo węzła w Brzegach. Po wprowadzeniu zmian w organizacji ruchu jadący od Warszawy do Krakowa kierowcy w miejscowości Brzegi nie będą już zjeżdżać na starą drogę krajową nr 7, ale pojadą prosto nowym dwujezdniowym odcinkiem trasy ekspresowej S7 aż do węzła Mnichów. Za węzłem w Mnichowie zjadą na jedną jezdnią budowanej drogi. W pierwszym etapie zmian w organizacji ruchu udostępniona zostanie jedna relacja w obrębie węzła Brzegi komunikująca rondo na starodrożu drogi nr 7 z łącznicą na drogę S7 w kierunku Kielc.

Cały 21-kilometrowy odcinek drogi S7 od Chęcin do Jędrzejowa powinien być przejezdny do końca roku, ponieważ wykonawca w następnym etapie deklaruje również przejezdność ostatniego 4-kilometrowego fragmentu przed samym Jędrzejowem. Dokładny termin wprowadzania zmiany w organizacji ruchu jest uzależniony także od warunków pogodowych. Im bardziej aura będzie sprzyjać pozostałym do wykonania pracom, tym szybciej udostępniony zostanie pozostały fragment S7.

red