Connect with us

Infrastruktura

Płock oświetla kolejne przejścia dla pieszych

Osiem przejść dla pieszych będzie oświetlonych i oznakowanych podświetlanymi znakami. To jedna z inwestycji w ramach programu płockiego ZDM – „Jasno i bezpiecznie”

Opublikowano

-

Osiem przejść dla pieszych będzie oświetlonych i oznakowanych podświetlanymi znakami. To jedna z inwestycji w ramach programu płockiego ZDM – „Jasno i bezpiecznie”

Przejście dla pieszych w Płocku. Fot. MZD Płock

Przejście dla pieszych w Płocku. Źródło: „Jasno i bezpiecznie”, Program MZD poprawiający bezpieczeństwo ruchu drogowego w Płocku, Płock, 2009 r.

Pulsujące diody – ostrzegające kierowców, lampa oświetlająca przejście dla pieszych i podświetlane kasetony ze znakiem D6 – tak zmieni się osiem miejsc na płockich ulicach. Zarząd Dróg Miejskich w Płocku poprawia bezpieczeństwo pieszych w ramach programu „Jasno i bezpiecznie”, opracowanego w 2012 r. Do tej pory dodatkowe oświetlenie zainstalowano już na 11 przejściach. Teraz pojawi się w następujących miejscach:

1.    Wyszogrodzka – w rejonie skrzyżowania z ul. Morelową,
2.    Medyczna – w rejonie skrzyżowania z ul. Zamenhoffa,
3.    Armii Krajowej – w rejonie skrzyżowania z ul. Sucharskiego,
4.    Chopina – w rejonie skrzyżowania z ul. Kopernika,
5.    Gwardii Ludowej – w rejonie skrzyżowania z ul. Rutskich,
6.    Kolejowa – w rejonie sklepu POLOmarket,
7.    Piłsudskiego – w rejonie skrzyżowania z ul. Podchorążych (przejście dwuetapowe),
8.    Jana Pawła II – w rejonie skrzyżowania z ul. Wiśniewskiego.

Płocki program „Jasno i bezpiecznie” opracowany został w 2012 r. przez ZDM, by poprawić bezpieczeństwo mieszkańców. W latach 2009-2011 w mieście zginęło bowiem 26 osób, wydarzyło sie 4921 kolizji i 522 wypadki.
ZDM zaplanował więc kompleksową poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zakłada ona montaż urządzeń BRD w szczególnie niebezpiecznych miejscach na ulicach Płocka, a także doświetlenie i innowacyjne oznakowanie przejśc dla pieszych. Program zakłade też m.in. montaż specjalnego systemu dyscyplinowania kierowców, ogrodzeń segmentowych uniemożliwiających pieszym przekraczanie jezdni w niedozwolonych miejscach i doświetlenie niektórych ulic oraz zmianę geometrii wybranych fragmentów dróg.

luz

źródło: ZDM Płock