Connect with us

Infrastruktura

Poseł PO chce zmian oznakowania na A2. Ma wskazywać pielgrzymom Świebodzin z figurą Chrystusa

Opublikowano

-

Poseł Waldemar Sługocki domaga się od Ministerstwa Infrastruktury informowania jadących A2, gdzie skręcić na Świebodzin. Bo gubią się pielgrzymi jadący zobaczyć figurę Chrystusa

Figura Chrystusa w Świebodzinie ma 36 m wysokości Fot. Aw58/CC BY 3.0

Figura Chrystusa w Świebodzinie ma 36 m wysokości Fot. Aw58/CC BY 3.0

Parlamentarzysta Koalicji Obywatelskiej Waldemar Sługocki interweniował u ministra infrastruktury w sprawie oznakowania na autostradzie A2. Polityk Platformy Obywatelskiej domaga się dodatkowych znaków – mają informować kierowców przed węzłem Jordanowo, że zjeżdżając na drogę ekspresową S3 dojadą do Świebodzina.

Obecnie oznakowanie przed tym węzłem informuje kierowców o kierunkach do największych miast w regionie – czyli Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego. Sługocki napisał interpelację (nr 4803) do ministerstwa, w której wskazuje, że według mieszkańców na znakach powinny być też mniejsze miejscowości. Ale wymienia tylko jedną miejscowość powiatową – Świebodzin.

Ułatwić pielgrzymom dojazd do figury Chrystusa

„(…) należy podkreślić, że węzeł Jordanowo łączy autostradę A2 z drogą ekspresową S3, umożliwiając zjazd z autostrady w kierunku Świebodzina. Niestety, kierowcy skarżą się na brak oznakowania informującego o zjeździe do przedmiotowego miasta. Taka sytuacja często wprowadza ich w błąd podczas jazdy i planowania dalszej trasy. Mieszkańcy wskazują również, że ze względu na wybudowany w Świebodzinie 36-metrowy pomnik Chrystusa miasto jest odwiedzane przez licznych turystów z Polski i z zagranicy. Ważne jest, aby poprzez właściwe oznakowanie autostrady ułatwić pielgrzymom dojazd do Świebodzina” – argumentuje poseł Koalicji Obywatelskiej.

Zdaniem Sługockiego zmiana oznakowania przyczyni się do rozwoju gospodarczego i popraw bezpieczeństwo na autostradzie. „Szanowny Panie Ministrze, podjęcie działań zmierzających do umieszczenia tablicy informującej o zjeździe z autostrady do Świebodzina przyczyni się nie tylko do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale również rozwoju turystyki w naszym regionie” – pisze w interpelacji i pyta, czy resort rozważy wprowadzenie zmian w oznakowaniu na autostradzie.

Minister infrastruktury na interpelację jeszcze nie odpowiedział.

luz