Connect with us

Kronika wypadków

13-latek potrącony na przejściu dla pieszych. Dusił się krwią. Uratowali go policjanci

Opublikowano

-

Kobieta wjechała w 13-latka na przejściu dla pieszych w Niepołomicach. Dziecko było nieprzytomne, dusiło się krwią. Ratowali je policjanci z patrolu, którzy pracowali niedaleko zdarzenia

Kobieta kierująca citroenem wjechała w 13-latka na przejściu dla pieszych w Niepołomicach Fot. Policja

Kobieta kierująca citroenem wjechała w 13-latka na przejściu dla pieszych w Niepołomicach Fot. Policja

13 stycznia br., na drodze krajowej nr 75 w Niepołomicach policjanci ze specjalnej grupy „SPEED” z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie kontrolowali prędkość pojazdów. O godz. 16:30 sierż. sztab. Kamil Szumny i sierż. Konrad Rachwał nagle usłyszeli huk w rejonie pobliskiego skrzyżowania ul. Brzeskiej z ul. Myśliwską.

Okazało się, że kierująca osobowym citroenem kobieta potrąciła 13-letniego chłopca na przejściu dla pieszych. Dziecko było nieprzytomne, miało drgawki, liczne obrażenia ciała i dusiło się krwią. Mundurowi szybko przystąpili do akcji ratunkowej. Ustabilizowali stan poszkodowanego, opatrzyli rany, okryli chłopca kocem grzewczym. Użyli w tym celu m.in. pakietów medycznych, które są na wyposażeniu radiowozu.

Na szczęście podczas oczekiwania na przyjazd karetki pogotowia ratunkowego 13-latek odzyskał przytomność. Policjanci przekazali chłopca załodze karetki, która udała się do szpitala w Prokocimiu wraz z przybyłą na miejsce matką chłopca. Chłopiec spędził w szpitalu kilka dni. Po badaniach okazało się, że podczas wypadku doznał złamania nogi i urazu czaszki. Dzisiaj, w stanie dobrym ma już opuścić szpital.

Dochodzenie w sprawie wypadku prowadzi Komenda Powiatowa w Policji w Wieliczce.

ai