Connect with us

Kronika wypadków

19-latek wyprzedził karetkę, wjechał pod ciężarówkę. Nie uratowali go

Opublikowano

-

Śmierć na drodze w Dąbiu. 19-latek nie zapanował nad audi i wjechał czołowo w ciężarówkę. Załoga karetki pogotowia, którą wyprzedzał, próbowała mu pomóc. Nie udało się

19-latek nie zapanował nad samochodem i zginął w zderzeniu czołowym z ciężarówką Fot. Policja

19-latek nie zapanował nad samochodem i zginął w zderzeniu czołowym z ciężarówką Fot. Policja

Do tego wypadku doszło w środę (22 stycznia 2020 r.) około godziny 15. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika że kierujący ciężarowym  mercedesem 61-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego poruszał się od strony Stoczka Łukowskiego, natomiast kierujący audi 19-latek z gminy Łuków jechał od strony Łukowa. Gdy ciężarówka zbliżała się do łuku drogowego, jej kierowca zauważył, że z dużą prędkością wyjeżdża z niego audi, którego kierujący stracił panowanie nad swoim pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Kierujący ciężarówką gwałtownie hamował i usiłował zjechać na pobocze. Nie udało się jednak uniknąć zderzenia.

19-latek został zakleszczony w pojeździe. W poprzedniej miejscowości kierowca audi wyprzedzał karetkę pogotowia. Ratownicy najechali na jego wypadek. Niestety, mimo pomocy ratowników, nie udało się uratować życia. Obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon.

ai