Connect with us

Kronika wypadków

21-latek „chciał sprawdzić możliwości” swojego audi. Były niewielkie w przeciwieństwie do mandatu

Opublikowano

-

21-letni kierowca rozbił auto na płocie w Płotach. Dostał mandat 5000 zł.
21-latek rozbił adi na płocie w miejscowości Płoty. Wobec służb zachowywał się arogancko. Dostał mandat w kwocie 5000 zł. Fot. Policja

21-latek rozbił adi na płocie w miejscowości Płoty. Wobec służb zachowywał się arogancko. Dostał mandat w kwocie 5000 zł. Fot. Policja

21-letni kierowca  w poniedziałek (16 maja) wieczorem w Płotach zbyt szybko jechał swoim audi. Wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie firmy produkcyjnej, powodując uszkodzenia o wartości wielu tysięcy złotych. Jego samochód także został poważnie uszkodzony. Na miejscu pojawili się strażacy oraz patrol ruchu drogowego.

Młody kierowca, któremu na szczęście nic się nie stało, zachowywał się arogancko wobec służb, chociaż winić za zdarzenie może tylko siebie. Twierdził, że „chciał sprawdzić możliwości swojego auta”.

Policjanci uznali, że 21-latek jechał zbyt szybko, nie dostosował prędkości do warunków na drodze i przecenił swoje umiejętności. Ukarali go mandatem w wysokości 5000 złotych oraz nałożyli na niego 15 punktów karnych. Jako młody posiadacz prawa jazdy musi teraz szczególnie uważać – limit punktów młodych kierowców wynosi 21 punktów. A dopiero jesienią rząd PiS wprowadzi znów kursy kasujące punkty karne.

ai