Connect with us

Kronika wypadków

2,5 tys. zł mandatu za potrącenie pieszego w Zakopanem, któremu nic się nie stało

Opublikowano

-

W Zakopanem dwaj kierowcy najechali na pieszych. Nikt nie został ranny, więc zdarzenia zakwalifikowano jako kolizje. Zgodnie z nowym taryfikatorem kosztowało to pięć razy więcej niż do ubiegłego roku
Mandat wystawiony przez policję w Zakopanem za potrącenie pieszego Fot. KPP Zakopane

Mandat wystawiony przez policję w Zakopanem za potrącenie pieszego Fot. KPP Zakopane

Nowy Rok zaczął się niezbyt przyjemnie dla obywatela Malty, który sylwestra spędzał w Zakopanem. W Nowy Rok około godziny 11:30 jechał w okolicach Gubałówki terentową Toyotą. Tam potrącił pieszego. Miejscowa policja ukarała go za to mandatem w kwocie 2,5 tys. zł.

Zaledwie 15 minut później w innej części Zakopanego – na ul. Kościuszki – kierowca z powiatu nowotarskiego wjechał w kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Jej też na szczęście nic się nie stało.

Nowy taryfikator za kolizję dodaje tysiąc złotych do wykroczenia

Według nowego taryfikatora policji stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym – czyli spowodowanie kolizji – karane jest mandatem za wykroczenie, które do kolizji doprowadziło oraz dodatkowym tysiącem złotych. W przypadku potrąceń pieszych taki mandat składa się z 1500 zł za nieustąpienie pieszemu oraz dodatkowego 1 tys. zł za doprowadzenie do kolizji przez popełnienie takiego wykroczenia.

ai