Connect with us

Kronika wypadków

70-latka wjechała na przejazd mimo opadających rogatek. Zginęła

Opublikowano

-

Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowo-drogowym w Legnicy
70-latka zginęła wjeżdżając na przejazd kolejowo-drogowy w Legnicy, gdy już opadały rogatki Fot. KM PSP Legnica

70-latka zginęła wjeżdżając na przejazd kolejowo-drogowy w Legnicy, gdy już opadały rogatki Fot. KM PSP Legnica

Do wypadku doszło dziś o godzinie 6.00 w Legnicy przy ul. Bobrowej. W momencie, gdy już opuszczały się rogatki, 70-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym, wjechała na przejazd kolejowo-drogowy. W auto seniorki uderzył nadjeżdżający pociąg. Samochód został odrzucony na 15 metrów. 70-latka zginęła.

„Działania zastępów polegały na wydobyciu osoby poszkodowanej oraz udzieleniu jej kwalifikowanej pierwszej pomocy. W wyniku odniesionych obrażeń osoba kierująca pojazdem osobowym poniosła śmierć” – poinformowali strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy.

Portal brd24.pl alarmował: rośnie liczba kierowców ignorujących sygnały na przejazdach

We wrześniu w portalu brd24.pl pisaliśmy, że dane PKP w tym roku są alarmujące. Od początku tego roku średnio dwa razy dziennie na przejazdach kolejowych w Polsce kierowcy wjeżdżają na tory mimo tego, że opadają już rogatki i od dawna zabrania im tego sygnalizator lub wjeżdżają na przejazd, choć widać, że nie można już zjechać albo wręcz wyłamują szlabany, żeby wydostać się z przejazdu [CZYTAJ O TYM WIĘCEJ]

Niestety mimo takich doniesień na poziomie kraju, żaden urząd nie zareagował i nie pochylił się nad tą sprawą. Nic w tej sprawie nie zrobiło Ministerstwo Infrastruktury, w którym działa Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

luz