Connect with us

Kronika wypadków

Anna K. wjechała po pijanemu w rowerzystkę z synkiem. Zabiła mu mamę

Opublikowano

-

W sobotę pijana kobieta w Krasnymstawie najechała samochodem na rowerzystkę wiozącą trzyletniego synka. Dziecko zostało ciężko ranne, matka zmarła w szpitalu

59-letnia Anna K. została aresztowana. W sobotę jechała pijana i zabiła samochodem rowerzystkę oraz raniła dziecko Fot. Policja

W sobotę (28 maja) rano w Krasnymstawie 59-letnia Anna K. jechała SUV-em toyota Rav 4. Jak się potem okazało, była kompletnie pijana, miała w organizmie 2,5 promila alkoholu. Trudno było jej wyjechać z parkingu, uszkodziła dwa samochody. Ale odjechała.

Zdjęcie z miejsca wypadku w Krasnymstawie Fot. Policja

Na ulicy Kościuszki wjechała swoim samochodem w 45-letnią kobietę, która na rowerze wiozła trzyletniego synka. Mama i dziecko zostali poważnie ranni. Kobieta w stanie krytycznym przewieziona została do szpitala. Jak dziś ujawnił TVN24, jej życia nie udało się uratować.

Anna K. jechała dalej i doprowadziła do kolizji z innym samochodem. Dopiero tam została zatrzymana.

Śledczy twierdzą, że po wypadku miała podbiec do dziecka i szarpać je za głowę. Była też wulgarna i agresywna wobec policjantów, którzy zjawili się na miejscu. Została zatrzymana w areszcie.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Krasnymstawie na wniosek prokuratury zastosował wobec sprawczyni wypadku środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

ai