Connect with us

Kronika wypadków

Borzęcin Duży. Pijany kierowca BMW wjechał w dzieci na chodniku. 12-latek nie żyje. Kolejne dziecko walczy o życie

Opublikowano

-

Pijany bandyta drogowy sprawcą tragedii pod Warszawą. Kompletnie pijany kierowca wjechał w dzieci jadące rowerami po chodniku. Jedno zabił. Drugie walczy o życie
Wypadek drogowy i niesienie pomocy - ćwiczenia na obwodnicy Radomia Fot. Policja

Zdjęcie ilustracyjne. Wypadek drogowy i niesienie pomocy – ćwiczenia na obwodnicy Radomia Fot. Policja

Tuż przed godziną 17.00 w miejscowości Borzęcin Duży (gm. Stare Babice) chodnikiem na ulicy Kosmowskiej poruszała się grupa rowerzystów. Nagle wjechał w nich kierowca BMW, który nie zapanował nad pojazdem. Okazało się, że 26-letni kierujący był kompletnie pijany – policja podała, że miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

Jak poinformowała Komenda Stołeczna Policji jedno z dzieci – 12-letnie – kierowca zabił na miejscu. Drugi 12-latek w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala.

Kierowca został zatrzymany.

Niedawno do prac w rządzie trafił projekt Ministerstwa Sprawiedliwości, który zakłada, że samochody nie będą już obligatoryjnie konfiskowane pijanym kierowcom. Ministerstwo Adama Bodnara chce, by o ewentualnej konfiskacie zawsze decydował sędzia. Będzie miał taką możliwość wobec każdego przyłapanego na jeździe w stanie nietrzeźwości – czyli mającego co najmniej 0,5 promila alkoholu we krwi.

bz