Connect with us

Kronika wypadków

Były poseł Artur Zawisza potrącił rowerzystkę. Miał cofnięte przez sąd uprawnienia do kierowania

Opublikowano

-

Były prawicowy poseł Artur Zawisza w piątek w Warszawie kierował mercedesem i zderzył się z rowerzystką. Nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Według nieoficjalnych informacji stracił prawo jazdy w 2016 r. za jazdę pod wpływem alkoholu

Artur Zawisza (z prawej). Fot. Piotr Drabik/Flickr/CC BY 2.0

Artur Zawisza (z prawej). Fot. Piotr Drabik/Flickr/CC BY 2.0

O wypadku poinformował TVN Warszawa. W polityk prawicy Artur Zawisza w Warszawie jechał mercedesem. Skręcał z ul. Beethovena w Sobieskiego. Zdaniem policji nie ustąpił wówczas pierwszeństwa rowerzystce jadącej po drodze dla rowerów. Kobieta została ranna i przewieziono ją do szpitala.

W mediach Zawisza przyznał, że brał udział w takim zdarzeniu. Jego zdaniem jednak nie można powiedzieć, kto w tym przypadku naprawdę był winny.

Okazało się jednak – i co potwierdziła policja – że były poseł prowadził samochód, choć nie miał do tego uprawnień. Według nieoficjalnych informacji PAP polityk stracił prawo jazdy w 2016 r. w Starej Hucie, gdy został zatrzymany do kontroli przez drogówkę i okazało się, że jest pod wpływem alkoholu. W styczniu tego roku miał uprawomocnić się wyrok. Nie jest jasnym, czy wyrok sądu jedynie cofnął Zawiszy uprawnienia czy miał też orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

„Bardzo współczuję pani Anecie, do której wybieram się z przeprosinami i kwiatami. Sama kolizja drogowa, jakich setki, ale zawsze przykra. Wedle prawa nie jestem osobą karaną i nie widnieję w KRK, a prawo jazdy ponownie wyrabiam. Wszystkich przepraszam” – napisał polityk na Twitterze.

ai