Connect with us

Kronika wypadków

Carsharing Panek udostępnił klientom porsche. Wytrzymało 12 godzin. Rozbite

Opublikowano

-

Firma carsharingowa Panek umożliwiła klientom wypożyczanie samochodu porsche Cayman. Po 12 godzinach samochód został rozbity w stolicy. Zawinił inny kierowca, ale klient carsharingu przekroczył limit alkoholu…

Rozbite porsche Cayman firmy Panek Źródło: Facebook/Panek

Rozbite porsche Cayman firmy Panek Źródło: Facebook/Panek

Trudno o lepszy obraz polskiej kultury drogowej niż historia włączenia w carsharing luksusowego samochodu (porsche Cayman kosztuje, w zależności od wyposażenia – od 250 tys. do ok. 500 tys. zł). Firma Panek, która udostępniła to auto klientom na minuty, już po 12 godzinach poinformowała o stracie pojazdu.

Porsche Cayman zostało rozbite w nocy w Warszawie na ulicy Twardej. Jak wynika z informacji firmy – zawinić w tej kolizji miał kierowca innego samochodu. Ale klient firmy Panek będzie w poważnych opałach, bo  – jak ujawniono – przekroczył prawny limit dopuszczalnego stężenia alkoholu w organizmie.

W normalnej sytuacji to ubezpieczyciel sprawcy kolizji pokryłby pełen koszt naprawy porshe. Jeśli jednak poszkodowany był pod wpływem alkoholu za kierownicą, ubezpieczyciel może wypłacić niepełną kwotę. Może ona zostać pomniejszona o taki procent, w jaki poszkodowany mógł przyczynić się do wypadku. W przypadki tego porsche np. obniżenie kwoty odszkodowania o 30 proc. oznaczałoby dopłatę do naprawy 75-150 tys. zł (w zależności, jak wyposażone było to auto).

ai