Connect with us

Kronika wypadków

FILM: pijany 19-latek w Elblągu wbił się autem w słup i wypadł na chodnik

Opublikowano

-

Dwa promile miał w organizmie 19-latek, który wjechał w słup na ulicy w Elblągu. Siła uderzenia była tak wielka, że wypadł z samochodu. „Więcej szczęścia niż rozumu” – komentują policjanci

W niedzielę (23.02.2020) 19-latek wsiadł do pożyczonej skody i „ruszył w miasto”. Jadąc ul. Grota Roweckiego w Elblągu nie zapanował nad autem, odbił się od krawężnika, a potem uderzył w słup trakcji elektrycznej i wypadł z samochodu. Gdy policjanci przyjechali na miejsce okazało się, że ma w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

Uwagę policjantów zwróciło to, że na miejscu nie było tablicy rejestracyjnej od skody. Gdy policjanci obsługiwali zdarzenie, dyżurny otrzymał informację o kolizji i uszkodzeniu skrzynki pocztowej przy ul. Kraszewskiego. Okazało się, że to leży tablica rejestracyjna od samochodu, który rozbił 19-latek.

Młody człowiek nie odniósł poważniejszych obrażeń. „Niektórzy mają więcej szczęścia niż rozumu” – skwitowali elbląscy policjanci. 19-latek odpowie za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości i bez wymaganych uprawnień oraz spowodowanie dwóch kolizji.

ai