Connect with us

Kronika wypadków

Jechała pijana, rozbiła auto. Zostawiła je i piechotą… odprowadziła dzieci do szkoły

Opublikowano

-

Pijana kobieta spowodowała kolizję w Brześciu Kujawskim. Po zderzeniu zniknęła. Kiedy policjanci ją odszukali, tłumaczyła, że wiozła dwójkę maluchów do szkoły i nie chciała, by się spóźniły, dlatego poszła z nimi dalej na piechotę

Pijana kobieta spowodowała kolizję. Wiozła dzieci w wieku 4 i 7 lat. Fot. Policja

Pijana kobieta spowodowała kolizję. Wiozła dzieci w wieku 4 i 7 lat. Fot. Policja

W poniedziałek rano (14.10.19) włocławscy policjanci zostali poinformowani, że w centrum Brześcia Kujawskiego doszło do zderzenia dwóch pojazdów marki Opel. Jednym z nich miała poruszać się matka z dwójką dzieci, a drugim młody mężczyzna. Gdy policjanci przyjechali na miejsce zastali tylko 18-letniego kierowcę jednego z aut.

Funkcjonariusze pracujący na miejscu dotarli do nagrania z pobliskiej kamery sklepowej. Nagranie wykazało, że do kolizji doprowadziła 31-letnia mieszkanka gminy Brześć Kujawski. Kobieta, wyjeżdżając z parkingu pod sklepem, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu oplem 18-latkowi. W wyniku zderzenia prawidłowo poruszające się auto uderzyło w pobliski budynek, naruszając jego elewację.

Gdy inny patrol policji odnalazł sprawczynię, ta oświadczyła, że wiozła dwoje małych dzieci do szkoły i żeby się nie spóźniły, po zderzeniu poszła z nimi pieszo. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kobiety, okazało się, że miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy i przewieźli do komendy.

Mundurowi pojechali też do wskazanej szkoły, gdzie ustalili, które z dzieci brały udział w zdarzeniu. Do maluchów w wieku 7 i 4 lata wezwano karetkę. Załoga pogotowia ratunkowego nie stwierdziła u nich obrażeń. O zdarzeniu poinformowany został także ojciec dzieci, który zobowiązał się do opieki nad nimi.

Mieszkanka gminy Brześć Kujawski będzie się tłumaczyć przed sądem z kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowania kolizji. Dodatkowo, odpowie za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo mając obowiązek opieki nad nimi.

ai