Connect with us

Kronika wypadków

Jeździła rowerem i nagrywała filmiki do sieci. Wjechała pod samochód. Poważnie ranna

Opublikowano

-

14-latka wjechała pod samochód koło Ruskowa (gmina Janowo). Na rowerze nagrywała tam filmiki
Miejsce wypadku nastoletniej rowerzystki koło Ruskowa Fot. Policja

Miejsce wypadku nastoletniej rowerzystki koło Ruskowa Fot. Policja

W środę (02.11.2022 r.) około godz. 15:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i rowerzystki koło miejscowości Ruskowo (gmina Janowo). Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynikało, że jadąc drogą wojewódzką W604,

14-latka wraz z koleżanką jeździły rowerami po drodze wojewódzkiej niedaleko Ruskowa. Nagrywały filmiki ze swoim udziałem. Jak ustalili policjanci w pewnym momencie nastolatka nie zasygnalizowała zmiany kierunku jazdy i gwałtownie wjechała przed jadący w tym samym kierunku samochód osobowy marki Honda.

W wyniku zderzenia nastolatka doznała poważnych obrażeń ciała i została przetransportowana lotniczym pogotowiem ratunkowym do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Kierujący autem to 39-letni mężczyzna, był trzeźwy.

„Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego aby na drodze patrzyli i słuchali co się wokół nich dzieje oraz ograniczyli korzystanie z przedmiotów rozpraszających uwagę. Czasem wystarczy tylko chwila by doszło do zdarzenia, za które można przypłacić zdrowiem a nawet życiem. Pamiętajmy, za poziom bezpieczeństwa na drodze odpowiadają wszyscy, którzy z niej korzystają” – zaapelowali po tym wypadku policjanci.

ai